لب ها می توانند ناحیه پایین صورت شما را نرم تر نشان دهند و در زیبایی صورت شما نقشی اساسی دارند. لب های پر قرمز و برجسته از مدت ها پیش با زیبایی و جوانی ارتباط داشته است و به همین دلیل است که پروتز لب به محبوبیت فزآینده ای دست پیدا کرده است. پروتز بزرگ کردن لب برخلاف تزریق ژل و چربی نتایج طولانی مدت تری دارد ( نیمه دائمی یا دائمی).لب های پر در بین بعضی از افراد محبوبیت زیادی دارد. برطبق تحقیقات، در لب هایی که به صورت طبیعی پر هستند، بین لب بالایی و پایینی تناسب فوق العاده ای وجود دارد. در این مرکز، سعی بر این است که لب های طبیعی پر، زیبا و متناسبی ایجاد شود.


زمان انجام پروتز لب

لب های شما همیشه لاغر هستند و هر موقع می خندید ناپدید می شوند
با افزایش سن، لب های شما لاغرتر و خالی تر می شود
ظاهر لب های خود را دوست ندارید
داشتن لب های پرتر باعث توازن بیشتر صورت شما می شود

مزایای انجام روش دائمی پروتز لب

این روش این امکان را برای پزشک فراهم می کند تا برجسته سازی دائمی و مطمئن لب را ارائه کند. نتایج این روش دائمی هستند پس نیازی به جلسات درمانی بعدی نیست. به آسانی قابل برداشت است.پروتزهای لب امروزی همانند پروتزهای قدیمی در لب ها محبوس نمی شوند و از این رو در صورتی که بیمار بخواهد پروتزهای بزرگتر یا کوچکتری را مورد استفاده قرار دهد، می توان آنها را جدا کرد.

از مزایای دیگراین روش می توان به کم تهاجمی بودن، زمان از کارافتادگی کم، سازگار با بافت مجاور، نتایج طولانی click here و قابل تغییر و شکل نرم و غیرقابل تشخیص نسبت به بافت مجاور اشاره کرد.

روش جراحی زیبایی پروتز لب

جراحی پروتز لب یک عمل جراحی به نسبت ساده است و معمولاً کامل شدن آن در حدود یک ساعت طول می کشد. در این عمل جراح ابتدا شکاف های کوچک در لب ها ایجاد می کند. این شکاف ها در اکثر مواقع در گوشه های دهان ایجاد می شوند، اما ممکن است در همه نقاط دیگر لب ها نیز ایجاد شوند که این موضوع بستگی به تکنیک های خاص استفاده شده برای عمل جراحی دارد. جراح در ادامه یک تونل کوچک برای جا دادن پروتز ایجاد می کند. ایجاد این تونل به نحو صحیح نقش حیاتی در اطمینان از قرارگیری مناسب پروتز در لب و دستیابی به نتایج طبیعی و مطلوب برای بیمار دارد. سپس، جراح پروتز را در داخل تونل وارد می کند و آن را داخل لب می نماید. در نهایت، پروتز لب بطور دقیق دستکاری و اصلاح می شود تا به این ترتیب طول مناسب خود را پیدا کند و پس از این کار شکاف های ایجاد شده بر روی لب بیمار بسته می شوند.

از چه موادی برای برجسته سازی لب ها استفاده می شود؟

ـ از اواخر سال ۱۹۹۰ میلادی همراه با افزایش جهانی درخواست برای اقدامات زیباسازی صورت و افزایش اعمال جراحی زیبایی، استفاده از مواد مختلفی که سازگاری بافتی تقریبا مناسبی داشته باشند، جهت برجسته سازی لب ها بیشتر شد. با تزریق این مواد، جراحان زیبایی سعی می کردند تا لب های نازک تغییر شکل داده را مجددا به صورت برجسته وجذاب درآورند. به طور خلاصه می توان مواد را که به صورت گسترده در برجسته سازی لب ها به کار می روند به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

۱) اتولیفن: مواد قابل تزریق که از قسمت درم پوست خود شخص تهیه می شوند، خطر حساسیت ندارند و نتایج آنها موقت است چرا که بدن به سرعت آنها را جذب می کند.

۲) کلاژن: نیاز به تست حساسیت قبل از تزریق دارند، چرا که از بافت های گاوی استخراج می شوند و حدود از ۴ هفته تا ۳ ماه دوام دارند.

۳) درمالوژن: از پوست بیمار تهیه می گردد و تا حدودی دوام و ماندگاری بیشتر از کلاژن گاوی دارد. این مواد ساختار سنگینی دارند و از خلال پوست ظریف لب ها به صورت رگه های سفید و دانه های سفید تا آخر عمر بیمار را اذیت می کند اما این ماده برای پر کردن خطوط و چین و چروک های اطراف لب ها به کار رفته اند که با ریسک بالای ایجاد ناهمواری و پستی و بلندی در اطراف لب ها همراه است و گاه بیمار مجبور می شود که برای خارج کردن آنها مجددا تحت جراحی قرار گیرد.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)