تکنیک های مختلف جراحی زیبایی بینی ؟ ( انواع تکنیک های رینوپلاستی )

تغییر شکل بینی یا رینوپلاستی به دو روش جراحی و یا غیر جراحی انجام پذیر خواهد بود. در حالی که اولین روش ( و محبوب ترین روش ) شامل برش جهت شکل دادن به دماغ است، شیوه دومی غیر تهاجمی و متکی بر تزریق می باشد.

هیچکدام از این روش ها لزوما بر دیگری برتری ندارد و این پزشک شماست که تشخیص می دهد کدام یک برایتان موثرتر خواهد بود.

جراحی زیبایی بینی بسته ( رینوپلاستی بسته )

در این روش جراح بدون ایجاد زخم های بیرونی برش های متعددی را جهت ایجاد تغییرات درون بینی بوجود می آورد. معمولا این روش برای اصلاح عیوب جزئی کارایی دارد.

جراحی زیبایی بینی باز ( رینوپلاستی باز )

در این روش برش اضافی کوچکی در پوست ایجاد می شود تا جراح بتواند به آناتومی و غضروف داخل بینی دسترسی بیشتری داشته باشد.

آیا عکس قبل و بعد از عمل لازم است؟

بله، این عکس ها به جراح شما کمک می کند تا برنامه ریزی دقیق و صحیح برای انتخاب تکنیک اصلاحات بینی شما داشته باشد که این باعث تقارن بینی با سایر اجزای صورت خواهد شد. عکس بعد از عمل هم به جراح شما کمک می کند تا نتیجه را بررسی کرده و بهبودی شما را ارزیابی کند.

 آیا محدودیت سنی برای این عمل وجود دارد؟

خیر، از سن شانزده سالگی در خانم ها و از سن هجده سالگی در آقایان می توان این جراحی را انجام داد، در حال حاضر بسیاری از مراجعین ما از سن ۴۰ سالگی به بالا برای این عمل مراجعه می کنند و در صورت داشتن سلامت عمومی و عدم سابقه بیماری کاندید این جراحی می شوند و خوشبختانه اکثراً با موفقیت انجام می شود. تکنیک های جدیدی برای عمل زیبایی بینی در شکل های مختلف و سنین مختلف و نژادهای مختلف تعریف شده است که باعث افزایش ضریب موفقیت می شود.

معمولاً در سنین بالا این عمل همراه با جراحی های دیگر مانند تزریق چربی، کشیدن صورت، اصلاح پلکها، بالا کشیدن ابرو و… انجام می شود و باعث بهبودی چشم گیر و افزایش اعتماد به نفس این افراد می شود.

آیا جراحی بینی باید فقط توسط فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی انجام شود؟

باید توجه داشت تنها در رشته ای که به صورت آکادمیک آموزش جراحی زیبایی در دانشگاه آموزش داده می شود در رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی می باشد، که افرادی که در رشته جراحی عمومی فارغ التحصیل می شوند وارد این رشته در دانشگاه می شوند و مسلماً آموزش لازم را برای این اعمال دریافت کرده اند، در هیچ رشته ی دیگر آموزش های زیبایی به صورت آکادمیک و دانشگاهی در برنامه ی تحصیلی آنها وجود ندارد، البته در صورت تمایل، در رشته های دیگر پس از پایان دوره تخصصی، باید برای دوره فلوشیپ مجددا وارد دانشگاه شده و دوره زیبایی را به طور تکمیلی بگذرانند.

در ویزیت اولیه تمام نکات لازم وبهترین تکنیک برای بهبودی واصلاح اشکالت بینی شما توضیح داده خواهد شد ویک عکس برای شما نسخه میشود، ودر صورت انحراف بینی سی تی اسکن هم نسخه خواهد شد. در صورت تمایل به عمل یک جلسه دیگر برای ویزیت نهایی و تعین نوبت عمل به شما داده خواهد شد.

موارد منع انجام جراحی بینی (رینوپلاستی):

- معمولاً مانع خاصی برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی وجود ندارد مگر اینکه شخص در شرایط پزشکی خاصی بسر ببرد مثلاً بیماریهای شدید قلبی.

- اما ملاحضاتی وجود دارد:

۱٫ نوجوانان برای انجام عمل جراحی بینی باید صبر کنند تا سن رشدشان به پایان برسد.

۲٫ مشکل انعقاد خون ممکن است موجب خونریزی شود. آسپیرین ممکن است در فرایند انعقاد خون تاثیر بگذارد، لذا در صورت مصرف آسپیرین حتماً به جراح خود اطلاع دهید.

۳٫ فرد حداقل دو تا چهار هفته قبل از عمل جراحی بینی باید از کشیدن سیگار خودداری کند زیرا نیکوتین ممکن است فرایند بهبودی را به تاخیر بندازد.

۴٫ بدن فرد ممکن است کلوئید ساز باشد (کلوئید به باقیمانده اثرات زخم گفته می شود)

۵٫ فرد باید نسبت به انتظاراتش از عمل جراحی بینی واقع بین باشد مخصوصاً نوجوانان و والدین آنها. جراحی زیبایی بینی ظاهر فرد را بهتر می کند و در نتیجه اعتماد به نفسش را بالا می برد اما به هیچ وجه فرد جدیدی نمی سازد یا چهره متفاوتی ایجاد نمی کند.

۶٫ جراحی بینی انجام شده در قبل ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. درصورتی که قبلاً هم عمل جراحی بینی انجام داده اید و قصد انجام مجدد آن را دارید حتماً برای جراح خود شرح دهید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)