هایفو تراپی HIFU(High Intensity Focused Ultrasound  پیشرفته ترین تکنولوژی حال حاضر دنیا برای جوان سازی و رفع افتادگی صورت و گردن و ابرو( لیفتینگ)، کاهش چشمگیر خطوط خنده و پیشانی ،جمع کردن منافذ باز صورت،جمع کردن غبغب ،رفع افتادگی پلک و…که خواست متقاضیانی را که تمایلی به عمل جراحی و دوران نقاهت بعد از آن و همچنین اسکار به جا مانده آن را ندارند محقق ساخته است. استفاده از هایفوتراپی مناسب افرادی می باشد که خواهان داشتن ظاهری جوان و شاداب باشند.

افراد میانسال که طبیعتا دچار افتادگی عضلات صورت و گردن ،افزایش روز به روز خطوط و… همچنین افرادی که به هر دلیلی به هرنوع ماده تزریقی از جمله چربی ،انواع ژل هاو…حساسیت داشته یا اینکه ترجیح ان ها به تزریق نکردن ماده ی خارجی به بدنشان میباشند

به علاوه با بهره گیری از روش های مکملی چون لیزر فرکشنال برای بهبود کیفیت پوست ،تزریق فیلر هیالورونیک اسید برای رفع کامل خط خنده اثر لیفت را تا حد بسیار قابل توجهی بالا می برد.

مزایای هایفوتراپی نسبت به سایر روش های جوانسازی

۱-عدم آسیب رسانی به سطح پوست و نتیجتاً پیشگیری از عوارضی همچون سوختگی وایجاد لک به همراه نداشتن هیچ گونه عارضه ای برای فرد یا ایجاد واکنش حساسیت

۲-بالاتر بودن میزان لیفت و کشیدگی پوست در این روش نسبت به سایر روش های قبلی به صورتی که بیمار در همان روزهای اول پس از درمان نیز آن را حس می کند، قوی و موثر بودن این روش برای دسترسی به لایه های زیرین پوست می باشد که همپای عمل جراحی می باشد.

۳-قابلیت استفاده بر روی تمام تیپ های پوستی از روشن تا تیره را دارد(برخلاف سایر روش ها)

۴-نداشتن درد و خون ریزی هنگام عمل

۵- تک جلسه بودن درمان با فواصل حداقل ۹-۱۲ ماهه

۶-نداشتن دوران نقاهت یا مراقبت خاصی

۷-ماندگاری نسبتا بالای آن (یک تا دو سال)

۸-هزینه درمان با این تکنولوژی در نواحی صورت و گردن  از نظر اقتصادی نیز در مقایسه با روش های قبلی همچون CO2فراکشنال و RFفرکشنال سوزنی که نیاز به ۴-۳ جلسه درمان دارند ، برابری می کند.

چه کسانی نمی توانند ازروش هایفوتراپی استفاده کنند ؟

۱- خانم های باردار
۲- داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان
۳- وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى
۴- بیماران صرعی
۵- دیابتی ها

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی چقدر است ؟

بسته به ناحیه ای که هایفوتراپی انجام می شود بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می باشد . این روش کاملا راحت وبدون درد است و حتى حین انجام هایفوتراپی بیمار در حالت نشسته قرار می گیرد .

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)