post_image

متخصص طب فیزیکی به مشکلات دیگری که انحراف ستون فقرات ایجاد می کند اشاره و تصریح کرد: اشکالات در تنفس و راه رفتن، انحراف در فاصله بین دو پا و … از دیگر مواردی هستند که برای فرد محدودیت ایجاد می کنند.

دکتر فروغ به درمان غیر دارویی و غیر جراحی اشاره و خاطر نشان کرد: ورزش درمانی و استفاده از ابزارهای کمکی می تواند موثر باشد به عنوان مثال میلواکی وسیله ای است که فرد ۲۴ ساعت از آن استفاده می کند یا وسیله بوستن که در بهبود فرد نقش دارد.

وی ایجاد شکستگی روی ستون فقرات و مشکلات دنده‌ای مادر زادی یا ناشی از ضربه را از دیگر مواد ایجاد انحراف ستون فقرات عنوان کرد و گفت: موارد ذکر شده در مورد انحرافات ستون فقرات معمولاً بیشتر در دوران قبل از جوانی بروز می کنند.

 علت انحراف ستون فقرات در سنین بالا

دکتر فروغ درباره انحراف ستون فقرات در سنین بالا افزود: در سن بالا یکی از علل انحراف ستون فقرات پوکی استخوان است که فرد به موجب آن دچار حالت قوز می شود و اگر این عارضه با شکستگی همراه باشد انحراف به طرفین ایجاد می شود.

متخصص طب فیزیکی با اشاره به اینکه روش های طب فیزیکی ، و روش مناسب و استفاده از معاینه دوره ای بهترین راه درمان به شمار می روند و گفت: متاسفانه اکنون متخصصین فقط به این نکته توجه می کنند که میزان تراکم استخوان فرد چقدر است و بعد گزارش می دهند. در گام بعدی می‌گویند فرد باید کلسیم بخورد این در حالی است که حتی اگر فرد تراکم استخوان را بهبود ببخشد انحرافات ستون فقرات درمان نمی شود.

دکتر فروغ در خاتمه یادآور شد: طرز نشستن در شکل گیری ستون فقرات و نیز عضلات موثر است ولی از نظر عملکرد انحراف ایجاد می کند اما در ساختار تاثیر ندارد.

برگرفته از متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

 


Share →